Chatsohbet.ORG YARDIM SAYFASI (S S S)

Chatsohbet.ORG Sohbet sitesi hakkında sizler tarafından gelen soru ve cevaplar.

Sohbete giriş sağlamak için, öncelikle kendinize bir rumuz(nick) belirlemeniz gerekmektedir. Sitemizin ana sayfası üzerinde bulunan “- Sohbete Başla ” sekmesine tıkladığınızda, otomatik olarak kanallarımıza aktarımınız gerçekleşecektir..

Hayır. Mavra.Com üzerinde sohbet etmek tamamen ücretsizdir . Sunucu üzerinde, sizden ücret isteyen herhangi bir kullanıcıya havale/eft gibi geri bildirimlerde bulunmayın.

Evet, özelde konuşmak istediğiniz kullanıcın üzerine, çift tıklamanız doğrultusunda açılacak pencere üzerinden ikili yani özel sohbet etmeniz mümkündür.

Evet, istediğiniz kanala erişim sağlama hakkına sahipsiniz. Bunun için “/join #kanaladı” komutunu uygulamanız yeterli olacaktır.

Seçtiğiniz rumuzu nasıl kayıt altına alacağınız bu başlığın hemen altında bulunan yardım sorusunda açıklanmıştır. Detaylı bilgi için #help kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Evet, kullandığınız rumuz(nicki) şifreleyebilirsiniz. Bu sayede, sizin dışınızda kimse o rumuzu kullanamayacaktır. Bunun için, “/msgnickservregister şifreniz email@adresi” komutunu kullanabilirsiniz. Veya #help kanalına giriş sağlayabilirsiniz.

Kayıt altına aldığınız rumuzun şifresini girip sisteme tanıtabilirsiniz. Bunun için, “/identify şifre” komutunu uygulayabilirsiniz. Şifrenizi tanıtmadığınız takdirde, sistem size rastgele şifresiz bir rumuz verecektir.

Şifrelediğiniz rumuzun şifresini unuttuğunuzda, #operhelp kanalını ziyaret edebilir. Orada bulunan yetkililerden yardım alabilirsiniz.

Evet, kanalları korumak için ”@” işareti ile kanalda bulunan rumuzlar ile konuşup, sunucuda geçirdiğiniz süreç fazlaysa, sizde yetkili/yönetici olabilirsiniz.

Bunun için ilk önce seçtiğiniz kanalda yetki sahibi (@) olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında, “ /mode #kanal +b isim /kick isim” komut dizilimi ile kullanıcıyı kanaldan uzaklaştırabilirsiniz.